Cennik / Biegówki


Smarowanie nart na gorąco (technika łyżwowa, technika klasyczna - narty z łuską) 30 zł
Smarowanie nart z użyciem klistrów i gripów (technika klasyczna - narty bez łuski) 60 zł
Smarowanie nart z nasycaniem ślizgów w termopokrowcu 100 zł
Zalewanie ubytków w ślizgu 20 zł
Zalewanie znacznych ubytków w ślizgu do uzgodnienia
Naprawa - rozwarstwienie narty do uzgodnienia

 
Profesjonalne porady i konsultacje – bezcenne! ;)

 

Smarowanie nart biegowych odbywa się różnorako, w zależności od ich typu.

Narty do techniki łyżwowej smaruje się tylko na „poślizg”, a więc analogicznie jak w przypadku nart zjazdowych – tym samym smarem na całej długości narty. Wykorzystujemy w tym celu najlepsze na rynku specjalistyczne żelazko oraz wysokiej jakości parafiny. Po ostygnięciu smaru ściągamy jego nadmiar specjalną cykliną.

Narty do techniki klasycznej w wydaniu amatorskim najczęściej występują w formie nart z łuską. W tym przypadku nie ruszamy środkowej części ślizgu, a smarujemy jedynie przednią i tylnią. Po wystygnięciu parafiny pozbywamy się jej nadmiaru za pomocą cykliny.

Bardziej profesjonalną wersją nart klasycznych są narty bez łuski. Tutaj mamy nieskończenie wiele możliwości smarowania, ponieważ przód i tył ślizgu przygotowujemy na „poślizg”, a środek na „trzymanie”. W zależności od warunków (temperatura, rodzaj śniegu, wilgotność powietrza, etc.) wykorzystujemy różne kombinacje smarów. W naszym serwisie narciarskim posiadamy zarówno gripy, klistry, jak i prostsze, bardziej uniwersalne systemy. Zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu nart biegowych przed ważnymi biegami masowymi. W żadnej innej dyscyplinie narciarskiej smarowanie nie ma takiego znaczenia.

Ponieważ nasz serwis narciarski mieści się na Ursynowie, bardzo niedaleko Lasu Kabackiego, mamy możliwość własnoręcznego testowania smarów -  szczególnie, że jesteśmy zapalonymi biegaczami.

Biegówki są nartami delikatnymi, a więc podatnymi na większe lub mniejsze uszkodzenia. Większość z nich z łatwością da się naprawić w naszym serwisie. Co roku przeprowadzamy co najmniej kilkanaście takich „reanimacji”. Rozwarstwienie narty, czy też różnej wielkości ubytki to dla nas chleb powszedni.wykonanie: : Netidea.pl
Start | Mapa strony | Użytkownicy online: 5